Home » WYNIKI 2019

WYNIKI 2019

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY
VI MIĘDZYNARODOWEGO SZCZECIŃSKIEGO FESTIWALU

MUZYKI PASYJNEJ
(12-14.04.2019)

 

W dniu 14 kwietnia 2019 roku, jury w składzie:
prof.dr hab. Elżbieta Wtorkowska (Polska) – przewodnicząca jury
dr Lucia Bèrešowà  (Hiszpania) –  członek jury
dr Jon Fylling (Norwegia) – członek jury
Kristine Seryoan  (Armenia) – członek jury
Artūrs Gailis (Łotwa) – członek jury
dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon (Polska) –  dyrektor artystyczny festiwalu, sekretarz jury

wysłuchało 20 prezentacji chórów zgłoszonych do 6 regulaminowych kategorii konkursu.

Chóry za zdobyte “Złote pasma” oraz nagrody specjalne otrzymują dyplom i statuetkę.
Zdobywca Grand Prix otrzymuje statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 2500 zł.

WYNIKI KLASYFIKACJI KONKURSOWEJ:

KATEGORIA CHÓRY KOŚCIELNE:
Brązowe Pasmo:

Chór Mieszany LAUDATE DOMINUM Wejherowo pod dyrekcją Wiesława Tyszera – 74,6

Chór EXALTABO Myślibórz pod dyrekcją Bogdana Komorowskiego – 70

Srebrne Pasmo:
Żeński Chór Kameralny Gdynia pod dyrekcją Małgorzaty Bednarek – 83

 

KATEGORIA CHÓRY JEDNORODNE
Srebrne Pasmo:
Żeński Zespół Wokalny MUSICA NOSTRA Prievidza pod dyrekcją Zuzany Haragovej – 82,2

Chór POLIRYTMIA Zielona Góra pod dyrekcją Natalii Gołub – 83,4.

Zespół Młodzieżowy GREGORIANUM Warszawa pod dyrekcją Bereniki Jozajtis – 84,8

ote Pasmo:

Wyrzyski Chór Męski pod dyrekcją Piotra Jańczaka – 92,4
Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI pod dyrekcją Grzegorza Handke – 95,4

 

KATEGORIA CHÓRY KAMERALNE
Srebrne Pasmo:

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO pod dyrekcją Arkadiusza Wanata –  81,6

Zespół Kameralny ANALIPSIS ze Szczecina pod dyrekcja Dawida Dubca – 86,4

Chór CANTUS Leszno pod dyrekcja Tomasza Sowińskiego – 86.8.

Zespół Muzyki Dawnej ANONYMOUS Poznań pod dyrekcją Zbigniewa Kaczmarka – 88,4

ote Pasmo:

Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu – 92,6

KATEGORIA CHÓRY MIESZANE
Brązowe Pasmo:

Chór NOVUM Rydzyna pod dyrekcją Aliny Pietrzak – 75,4

ote Pasmo:

Chór Mieszany „ Rizonanza Continua” pod dyrekcją Adama Kujawy –  90,8

Wyrzyski Chór CANTO pod dyrekcja Piotra Jańczaka – 91,6

Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” pod dyrekcją Grzegorza Handke – 96 p.

 

KATEGORIA CHÓRY MŁODZIEŻOWE:
Srebrne Pasmo:

Zespół SERDUSZKA, RECTUS CORDA ze Szczecina pod dyrekcja Aleksandry Kołeckiej – 80 p.

 

KATEGORIA CHÓRY AKADEMICKIE:

Srebrne Pasmo:

Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy pod dyrekcją Agnieszki Sowy – 86,6 p.

ote Pasmo:

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcja Błażeja Połoma –  94 p.

 

NAGRODA SPECJALNA DLA NAJLEPSZEGO CHÓRU ZAGRANICZNEGO:

Żeński Zespół Wokalny MUSICA NOSTRA Prievidza (Słowacja), pod dyrekcją Zuzany Haragovej- Za precyzyjne wykonanie kompozycji w języku polskim

 

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR  O TEMATYCE PASYJNEJ:

Gdański Uniwersytet Medyczny pod dyrekcja Błażeja Połoma za wykonanie kompozycji Pawła  Łukaszewskiego – „Crucem tuam adoramus Domine”

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR KOMPOZYTORA POLSKIEGO:

Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI pod dyrekcją Grzegorza Handke za wykonanie kompozycji Feliksa Nowowiejskiego – „Parce Domine”

 

NAGRODA SPECJALNA KUSTOSZA SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO:

Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI  pod dyrekcją Grzegorza Handke

 

NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO DYRYGENTA:

Błażej Połom – dyrygent Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

 

GRAND PRIX
Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI pod dyrekcją Grzegorza Handke