Home » FESTIWAL 2017 » Uczestnicy 2017 » Zespół Pieśni Dawnej CANTO CHORALIS, Drezdenko

Zespół Pieśni Dawnej CANTO CHORALIS, Drezdenko

Canto choralis drezdenko

 

Zespół Pieśni Dawnej „Canto Choralis” powstał w 2012 roku. Dyrygentem zespołu został Adam Deneka, muzyk prowadzący z sukcesami od lat zespoły instrumentalne muzyki dawnej. W skład chóru wchodzi 5 sopranów, 5 altów, tenor i 2 basy. Od samego początku zespół związał się z wydarzeniami organizowanymi wokół szlaku cysterskiego, dlatego bardzo często występuje w Bierzwniku, Pelplinie, Strzelcach Kraj. i Stargardzie.

Już w drugim roku istnienia „Canto Choralis” brał udział w Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach, zdobywając III miejsce.

Zespół organizuje wspólne koncerty kolęd z udziałem śpiewaków operowych. Aktualnie ma w repertuarze kolędy, pieśni pasyjne, patriotyczne i utwory dawne śpiewane w trzech lub czterech głosach.

„Canto Choralis” występuje głównie w kościołach, przy okazji wydarzeń kościelnych, a także z okazji rocznic narodowych. W ubiegłym roku został zaproszony przez byłą minister spraw zagranicznych panią Annę Fotygę na koncerty do Brukseli. Występował zarówno w Kościele Polskiej Misji Katolickiej – Notre Dame de la Chapelle w Brukseli, jak i w Parlamencie Europejskim.

W roku 2016 „Canto Choralis” prezentował swój repertuar między innymi w bazylice Katedralnej w Pelplinie, Bazylice Bożego Ciała w Krakowie, Katedrze w Gorzowie Wlkp., Sanktuarium Maryjnym w Staniątkach koło Niepołomic, oprawiał muzycznie procesję Bożego Ciała na Krakowskim Kazimierzu. Występował również w Berlinie, Stargardzie, Kaliszu Pomorskim i wielu innych miejscowościach.

 

Kategoria: Chóry Kameralne ( do 24 osób)

 

Repertuar konkursowy:

Krzyżu Świety – J. Gałuszka OP

Klęczał w Ogrójcu – mel. tradycyjna

Ave Maria – Ramiro Real

O Salutaris – Paweł Bębenek