Home » FESTIWAL 2017 » Uczestnicy 2017 » Męski Zespół Wokalny CALVI CANTORES, Knurów

Męski Zespół Wokalny CALVI CANTORES, Knurów

Calvi Cantores

 

Początek działalności grupy „Calvi Cantores” to rok 2005, choć w wiekszości znamy się i śpiewamy ze sobą od wielu lat. Zamarzyliśmy kiedyś aby nasze chóralne doświadczenia z zespołów mieszanych przenieść na zespół wokalny – męski. Tak powstał Męski Zespół Wokalny „Calvi Cantores” oraz Stowarzyszenie Calvi Cantores, którego działalność pozwala nam utrzymywać zespół i realizować różnorodne projekty muzyczne i charytatywne.

 

Męski Zespół Wokalny „Calvi Cantores” na scenie zadebiutował w czerwcu 2006 r. koncertem w Klubie Kultury Lokalnej „Sztukateria” w Knurowie. Zespół od momentu powstania dał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą zdobywając szereg nagród w konkursach chóralnych i festiwalach, wszędzie ciesząc się uznaniem słuchaczy.

 

Na tle innych zespołów wokalnych „Calvi Cantores” wyróżnia przede wszystkim jego charakter – jest to zespół męski – i związana z tym unikatowość oraz specyfika brzmienia. Utwory wykonywane przez nas to zarówno wokalna muzyka dawna, muzyka sakralna, negro spirituals i gospel, muzyka ludowa, polska muzyka rozrywkowa okresu międzywojennego (m.in. utwory: Całuję Twoją dłoń madame, Zimny drań, Śpij kochanie, Umówiłem się z nią na dziewiątą) oraz światowa muzyka rozrywkowa (m.in. opracowania na zespół wokalny utworów Billy Joela, Eltona Johna, Freddiego Mercuryego, Elvisa Presleya).

 

 

Zespół prowadzi Tomasz Paweł Sadownik, wokalista – baryton a zarazem nauczyciel śpiewu, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej oraz School of Music University of Louisville (Kentucky, USA) w klasie śpiewu prof. Daniela Weeksa. Ukończył studia podyplomowe na kierunku prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacjii i Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Kategoria: Chóry Jednorodne

Repertuar konkursowy:

Adoramus te Christe – Giovanni Pierluigi da Palestrina

Ubi Caritas – Ola Gjeilo

Miserere – Piotr Jańczak

Zdrowaś Królewno Wyborna – Andrzej Koszewski

Początek działalności  grupy  „Calvi Cantores”  to rok 2005,  choć  w  wiekszości znamy się i śpiewamy ze sobą od wielu lat. Zamarzyliśmy kiedyś aby nasze chóralne doświadczenia z zespołów mieszanych przenieść na zespół wokalny – męski. Tak powstał Męski Zespół Wokalny „Calvi Cantores” oraz Stowarzyszenie Calvi Cantores, którego działalność  pozwala  nam utrzymywać  zespół  i  realizować różnorodne projekty  muzyczne i charytatywne.

Męski Zespół Wokalny „Calvi Cantores” na scenie zadebiutował w czerwcu 2006 r. koncertem w Klubie Kultury Lokalnej „Sztukateria” w Knurowie. Zespół od momentu powstania dał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą zdobywając szereg nagród w konkursach chóralnych i festiwalach, wszędzie ciesząc się uznaniem słuchaczy.

Na  tle  innych  zespołów  wokalnych  „Calvi Cantores”  wyróżnia  przede  wszystkim jego charakter  – jest to zespół męski – i związana z tym unikatowość oraz specyfika brzmienia. Utwory wykonywane przez nas to zarówno wokalna muzyka dawna, muzyka sakralna, negro spirituals i gospel, muzyka ludowa, polska muzyka rozrywkowa okresu międzywojennego (m.in. utwory: Całuję Twoją dłoń madame, Zimny drań, Śpij kochanie, Umówiłem się z nią na dziewiątą) oraz światowa muzyka rozrywkowa (m.in. opracowania na zespół wokalny utworów Billy Joela, Eltona Johna, Freddiego Mercuryego, Elvisa Presleya).

Zespół prowadzi Tomasz Paweł Sadownik, wokalista – baryton a zarazem nauczyciel śpiewu, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej oraz School of Music University of Louisville (Kentucky, USA) w klasie śpiewu prof. Daniela Weeksa. Ukończył studia podyplomowe na kierunku prowadzenie zespołów  wokalnych  i wokalno – instrumentalnych na Wydziale Kompozycji, Interpretacji,  Edukacjii i Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.