28 marca 2021

Wyniki 2021

PROTOKÓŁ

Z OBRAD JURY MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI SAKRALNO-PASYJNEJ W SZCZECINIE

(26.-28.03.2021)


W dniu 27 marca 2021 roku, jury w składzie:

prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska (Polska) – przewodnicząca jury

dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon (Polska) – dyrektor artystyczny festiwalu

dr Lucia Bèrešowà (Hiszpania) – członek jury

dr Jon Fylling  (Norwegia) – członek jury

mgr Dianna Domagała (Polska) – sekretarz

po wysłuchaniu prezentacji konkursowych trzynastu chórów w pięciu regulaminowych kategoriach,  w tym dziewięciu nadesłanych nagrań postanowiło przyznać następujące nagrody:


KATEGORIA:  Chóry Mieszane (powyżej 24 osób)


DYPLOM Uczestnictwa:

Chór Mieszany „Lutnia” z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie, dyrygent Tomasz Fopka


DYPLOM (III miejsce) Brązowe Pasmo: 

„Prima Vocal Ensamble” – York, Wielka Brytania, dyrygent Ewa Sałecka, 70 p.

Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale”, dyrygent Aleksandra Janus, 79 p.


DYPLOM (II miejsce) Srebrne Pasmo:

Chór „Cantores Carvatiani”, dyrygent Aleksandra Cisoń-Połeć, 80 p.


DYPLOM (I miejsce) STATUETKA Złote Pasmo :

Chór Kameralny „Akolada”- Bydgoszcz, dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz, 91 p.


KATEGORIA: Chóry Kameralne (poniżej 24 osób)


DYPLOM (III miejsce) Brązowe Pasmo:

nie przyznano


DYPLOM (II miejsce) Srebrne Pasmo:

„ResonArt Vocal Ensemble – Barcelona, Hiszpania, dyrygent Roger Vicens Pardal, 80 p.


DYPLOM (I miejsce) STATUETKA Złote Pasmo:

Zespół Wokalny „Minimus” – Poznań, dyrygent Sławomira Raczyńska, 98,5 p.


KATEGORIA: Chóry Jednorodne (męskie, żeńskie)

DYPLOM (III miejsce) Brązowe Pasmo:

nie przyznano


DYPLOM (II miejsce) Srebrne Pasmo:

nie przyznano


DYPLOM (I miejsce) STATUETKA Złote Pasmo:

Żeński Zespół Wokalny Re-kontra – Bydgoszcz, dyrygent Michał Gozdek, 96,5 p.

KATEGORIA: Chóry Dziecięco-Młodzieżowe

DYPLOM (III miejsce) Brązowe Pasmo:

nie przyznano


DYPLOM (II miejsce) Srebrne Pasmo:

nie przyznano


DYPLOM (I miejsce) STATUETKA Złote Pasmo:

Chór Dziecięcy „Gioia di Cantare” – Toruń, dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz, 94,5 p.


KATEGORIA: Chóry Kościelne

DYPLOM uczestnictwa:

Chór „Non Nobis” – Zgorzelec, dyrygent Małgorzata Duda


DYPLOM (III miejsce) Brązowe Pasmo:

Chór „Cum Sanctis” przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, dyrygent Barbara Pazur, 70 p.

Chór „Za Tobą” – Głogów, dyrygent Karolina Kaczyńska, 71 p.


DYPLOM (II miejsce) Srebrne Pasmo:

Zespół „Rectus Corda” – Szczecin, dyrygent Aleksandra Kołecka, 80 p.


DYPLOM (I miejsce) STATUETKA Złote Pasmo:

nie przyznano


NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR  O TEMATYCE SAKRALNEJ:

Chór Dziecięcy „Gioia di Cantare” – Toruń, dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz, za utwór: Kimber Bex – Ave Maria


NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR  O TEMATYCE PASYJNEJ:

Żeński Zespół Wokalny Re-kontra – Bydgoszcz, dyrygent Michał Gozdek, za utwór:A. Lotti – Vere languores nostros


NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR POLSKIEGO KOMPOZYTORA:

Zespół Wokalny „Minimus” – Poznań, dyrygent Sławomira Raczyńska, za utwór: Marek Raczyński- Christe, qui lux es et dies


NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO DYRYGENTA:

Pani Renata Szerafin – Wójtowicz


NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO CHÓRU ZAGRANICZNEGO:

„ResonArt Vocal Ensemble – Barcelona, Hiszpania, dyrygent Roger Vicens Pardal

GRAND PRIX

Zespół Wokalny „Minimus” – Poznań, dyrygent Sławomira Raczyńska


Uwagi końcowe:

Jury dziękuje organizatorom za sprawną organizację konkursu, szczególnie w aktualnym czasie zagrożenia epidemiologicznego i przygotowania części przesłuchań w systemie zdalnym

Jury dziękuje  Kustoszowi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ks. Zdzisławowi Brzozowskiemu za gościnę w pięknej świątyni, za cierpliwość i życzliwość  wobec działań związanych z organizacją Festiwalu

Jury szczególnie dziękuje chórom, które pomimo aktualnie trudnej sytuacji związanej z pandemią Covid 19 zdecydowały się przyjechać do Szczecina