18 kwietnia 2019

Wyniki 2019

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY VI MIĘDZYNARODOWEGO SZCZECIŃSKIEGO FESTIWALU MUZYKI PASYJNEJ

(12-14.04.2019)

W dniu 14 kwietnia 2019 roku, jury w składzie:
prof.dr hab. Elżbieta Wtorkowska (Polska) – przewodnicząca jury
dr Lucia Bèrešowà  (Hiszpania) –  członek jury
dr Jon Fylling (Norwegia) – członek jury
Kristine Seryoan  (Armenia) – członek jury
Artūrs Gailis (Łotwa) – członek jury
dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon (Polska) –  dyrektor artystyczny festiwalu, sekretarz jury
wysłuchało 20 prezentacji chórów zgłoszonych do 6 regulaminowych kategorii konkursu.

Chóry za zdobyte “Złote pasma” oraz nagrody specjalne otrzymują dyplom i statuetkę.
Zdobywca Grand Prix otrzymuje statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 2500 zł.

WYNIKI KLASYFIKACJI KONKURSOWEJ:

KATEGORIA – CHÓRY KOŚCIELNE:

Brązowe Pasmo:

  • Chór Mieszany LAUDATE DOMINUM Wejherowo pod dyrekcją Wiesława Tyszera – 74,6
  • Chór EXALTABO Myślibórz pod dyrekcją Bogdana Komorowskiego – 70

Srebrne Pasmo:

  • Żeński Chór Kameralny Gdynia pod dyrekcją Małgorzaty Bednarek – 83

KATEGORIA – CHÓRY JEDNORODNE

Srebrne Pasmo:

  • Żeński Zespół Wokalny MUSICA NOSTRA Prievidza pod dyrekcją Zuzany Haragovej – 82,2
  • Chór POLIRYTMIA Zielona Góra pod dyrekcją Natalii Gołub – 83,4.
  • Zespół Młodzieżowy GREGORIANUM Warszawa pod dyrekcją Bereniki Jozajtis – 84,8

ote Pasmo:

  • Wyrzyski Chór Męski pod dyrekcją Piotra Jańczaka – 92,4
  • Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI pod dyrekcją Grzegorza Handke – 95,4

KATEGORIA – CHÓRY KAMERALNE

Srebrne Pasmo:

  • Sopocki Chór Kameralny CONTINUO pod dyrekcją Arkadiusza Wanata –  81,6
  • Zespół Kameralny ANALIPSIS ze Szczecina pod dyrekcja Dawida Dubca – 86,4
  • Chór CANTUS Leszno pod dyrekcja Tomasza Sowińskiego – 86.8.
  • Zespół Muzyki Dawnej ANONYMOUS Poznań pod dyrekcją Zbigniewa Kaczmarka – 88,4

ote Pasmo:

  • Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu – 92,6

KATEGORIA – CHÓRY MIESZANE

Brązowe Pasmo:

  • Chór NOVUM Rydzyna pod dyrekcją Aliny Pietrzak – 75,4

ote Pasmo:

  • Chór Mieszany „ Rizonanza Continua” pod dyrekcją Adama Kujawy –  90,8
  • Wyrzyski Chór CANTO pod dyrekcja Piotra Jańczaka – 91,6
  • Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” pod dyrekcją Grzegorza Handke – 96 p.

KATEGORIA – CHÓRY MŁODZIEŻOWE:

Srebrne Pasmo:

  • Zespół SERDUSZKA, RECTUS CORDA ze Szczecina pod dyrekcja Aleksandry Kołeckiej – 80 p.

KATEGORIA CHÓRY AKADEMICKIE:

Srebrne Pasmo:

  • Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy pod dyrekcją Agnieszki Sowy – 86,6 p.

ote Pasmo:

  • Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcja Błażeja Połoma –  94 p.

NAGRODA SPECJALNA DLA NAJLEPSZEGO CHÓRU ZAGRANICZNEGO:

  • Żeński Zespół Wokalny MUSICA NOSTRA Prievidza (Słowacja), pod dyrekcją Zuzany Haragovej- Za precyzyjne wykonanie kompozycji w języku polskim

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR  O TEMATYCE PASYJNEJ:

  • Gdański Uniwersytet Medyczny pod dyrekcja Błażeja Połoma za wykonanie kompozycji Pawła  Łukaszewskiego – „Crucem tuam adoramus Domine”

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR KOMPOZYTORA POLSKIEGO:

  • Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI pod dyrekcją Grzegorza Handke za wykonanie kompozycji Feliksa Nowowiejskiego – „Parce Domine”

NAGRODA SPECJALNA KUSTOSZA SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO:

  • Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI  pod dyrekcją Grzegorza Handke

NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO DYRYGENTA:

  • Błażej Połom – dyrygent Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

GRAND PRIX

  • Szczeciński Chór Chłopięcy SŁOWIKI pod dyrekcją Grzegorza Handke