Home » Deutsche – Polnischer Chor HORYZONT, Brüssow

Deutsche – Polnischer Chor HORYZONT, Brüssow

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Deutsch -Polnischer Chor  HORYZONT to zespół działający od 2011r. w przygranicznym miasteczku Bruessow w Niemczech. Członkami są Niemcy i Polacy, których łączy pasja wspólnego muzykowania. Cotygodniowe spotkania stwarzają okazję do bliższego, wzajemnego poznania sąsiadów mieszkających po obu stronach granicy. Nazwa zespołu „Horyzont” nawiązuje do iluzorycznej granicy, która w rzeczywistości nie istnieje.

W ramach działalności artystycznej chór miał okazję koncertować w Niemczech i w Polsce m. in, w: Bruessow,  Wallmow, Prenzlau, Pasewalku i Berlinie, w Zamku Książąt Pomorskich, Klubie 13 Muz w Szczecinie oraz w Trzebieży, Brzózkach, Cedyni i Nowym Warpnie. Brał udział w I i II Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Pieśni Pasyjnej i swym koncertem zainaugurował „Noc Muzeów” w ramach cyklu koncertów „Artystyczny Szczecin – śpiewające muzeum”.

Repertuar zespołu jest zróżnicowany, gdyż wykonuje on utwory takich mistrzów jak: J. S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart, I. Strawiński, S. Rachmaninow, ale również kompozycje tworzone specjalnie dla tego zespołu przez dyrygenta –  Pawła Kornicza.